-->

Kontaktiniai lęšiai

Kontaktiniai lęšiai internetu - lengvai ir greitai!
Ieškoti Svetainėje

Šiuo metu Jūs esate:

Partners


 

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Ką reiškia OD ir OS rodikliai?

OD ir OS rodikliai yra sutrumpinimai iš lotynų kalbos. OD (oculis dexter) reiškia dešinę akį, OS (oculis sinister) – kairę akį.

2. Ar BC(Bazinė kreivė) ir DIA(Diametras) rodikliai nustatomi kiekvienam asmeniui? Pavyzdžiui, jei mano ankstesni lęšiai buvo BC 8.6, bet dabar norėčiau užsisakyti BC 8.7. Ar šie lęšiai taip pat tiks man?

Šiuo klausimu reikėtų konsultuotis su okulistu. Jis paskirs Jums tinkamus lęšius.

3. Kiek laiko lęšius galima laikyti neatidarytoje pakuotėje?

Atsakymas priklauso nuo lęšių tipo. Paprastai lęšiai neatidarytoje pakuotėje gali būti daugybę metų. Tikslią galiojimo datą galite sužinoti pažiūrėję ant pakuotės.

4. Mano draugė turi labai gražius spalvotus lęšius, nors jos akys yra sveikos. Mano akys yra sveikos taip pat. Ar aš galiu pabandyti jos lęšius ir išsiaiškinti ar ši spalva tinka man?

Nerekomenduojama išbandyti kito asmens lęšius, net jei tai truks ir labai trumpą laiką. Tai gali sukelti infekciją ar uždegiminę reakciją. Pasitarkite su okulistu jei norite išbandyti kontaktinius lęšius.

5. Mano natūrali akių spalva tamsiai ruda. Norėčiau pasikeisti į mėlyną, ar tai įmanoma?

Gana sunku prognozuoti. Prieš perkant kontaktinius lęšius pasikonsultuokite su okulistu. Galbūt Jūs turėsite galimybę išbandyti spalvotus kontaktinius lęšius. Vienas dalykas tikrai aiškus, kad mėlyną spalvą yra daug lengviau pakeisti ruda.

6. Ar būtina apsilankyti pas okulistą prieš perkant kontaktinius lęšius?

Prieš pirmą kartą perkant kontaktinius lęšius, būtinai apsilankykite pas okulistą. Okulistas nustatys, kurie lęšiai Jums yra geriausi. Po trijų mėnesių, kai būsite išbandę kontaktinius lęšius, Jums nereikės lankytis optikoje, kad nusipirkti lęšius. Turėdami receptą, Jūs galėsite išsirinkti, kur pirkti kontaktinius lęšius. Tačiau mes rekomenduojame kartą per metus apsilankyti pas okulistą ir pasitikrinti regėjimą.

7. Ar yra amžiaus riba nešiojant kontaktinius lęšius?

Paprastai kontaktinius lęšius galima nešioti nuo 11-12 metų, nes tokio amžiaus vaikai jau gali savarankiškai prižiūrėti kontaktinius lęšius. Yra keletas išimčių, kai lęšiai skiriami jaunesniems vaikams, specialiu paskyrimu.

8. Ar galima miegoti su kontaktiniais lęšiais?

Priklauso nuo to kokius kontaktinius lęšius naudojate. Šiuo metu yra lęšiai(Pure Vision, Acuvue Oasys, Air Optix ir k.t.), kuriuos galima nuolat nešioti iki 1 mėnesio, taip pat ir miegoti. Nerekomenduojama nešioti lęšius ilgiau nei mėnesį, nes labai svarbu, kad akys gautų pakankamai deguonies.

9. Jei pasirinksiu mėlynus lęšius, ar visas vaizdas bus mėlynos spalvos?

Ne, tikrai ne. Pasaulis ir toliau bus toks pat, nes lęšiai skaidrūs vyzdžio srityje.

10. Viena mano akis yra visiškai sveika, tačiau kita turi nedidelį minusą. Ar galima nešioti lęšius tik vienoje akyje?

Taip, tikrai galima nešioti vieną lęšį, akyje, kurios regėjimą reikia koreguoti.

11. Ar galiu būti su lęšiais soliariume?

Iš dalies taip, tačiau mes rekomenduojame prieš einant išsiimti lęšius, nes deginimosi kabinoje oras yra sausas, o tai gali sukelti akių paraudimą, išsausėjimą, dėl ko pradės niežėti akis.

Jei neradote atsakymo į savo klausimą, prašome parašyti mums: info@kontaktiniailesiai24.lt . Mes atsakysime į visus Jūsų rūpimus klausimus.